Array
English  Українською   Управління мережами знань та комерціалізація технологій

АМЕР

Економічний розвиток територій. Агенції місцевого розвитку.

Економічний розвитку територій. Агенції місцевого розвитку.Станом на 2013р., в Україні система регіонального розвитку в сучасному європейському розумінні лише формується. У країні важливо формулювати нові підходи до управління розвитком територій – зокрема через створення інституцій, здатних підсилити спроможність органів місцевого самоврядування, здійснити перехід з методу «освоєння» та перерозподілу бюджетних коштів до програмного та проектного управління розвитком, налагодити синергію влади, громади та бізнесу у питаннях розвитку.

Одним з типів інституцій економічного розвитку є агенції місцевого економічного розвитку (АМЕР). АМЕР – це міжсекторна інституція, що поширює свою діяльність на окреслену територію, завданням якої є реалізація проектів та програм згідно з пріоритетами соціально-економічного розвитку даної територіі. Для міст, особливо невеликих, АМЕР може стати дієвим інструментом пожвавлення економічного та соціального розвитку, підтримкою для органів місцевого самоврядування та громади у вирішенні місцевих проблемних питань, – від недостатньої кількості робочих місць чи низьких зарплат до відсутності цікавих пропозицій проведення дозвілля у місті.

Агенція економічного розвитку PPV Knowledge Networks, за підтримки компанії ДТЕК та аналітичного центру Спільнота СВБ, підготувала публікацію про агенції місцевого економічного розвитку. Публікація складається з п’яти розділів:

  1. Агенції місцевого розвитку - розповідається про АМЕР як про інституції, пояснюється зв’язок цього типу організації з іншими елементами системи регіонального розвитку.
  2. Модель функціонування АМЕР – подаються моделі функціонування агенцій, включаючи докладний опис бізнес-моделі функціонування агенцій, розписано внутрішні процеси в організації.
  3. Діяльність агенцій - має прикладний характер, з описом сфер діяльності АМЕР, великою кількістю можливих та реальних проектів АМЕР, а також описом понад двадцяти послуг, які можуть надавати АМЕР.
  4. Створення АМЕР - містить інформацію про процес створення АМЕР, з прикладними порадами та практиками.
  5. Вплив агенційпояснюється спосіб оцінки ефективності роботи агенцій.

В додатках публікації подається мапа АМЕР в Україні, корисні матеріали для створення та діяльності АМЕР.

Публікація створена авторським колективом агенції економічного розвитку PPV Knowledge Networks, яка має унікальний досвід створення та підтримки агенцій місцевого економічного розвитку в Україні. Загалом, PPV Knowledge Networks має досвід роботи з понад двадцятьма агенціями місцевого розвитку в Україні та десятками агенцій регіонального та місцевого розвитку з країн Європейського Союзу.

Повна версія публікації Економічний розвиток територій: Агенції місцевого економічного розвитку (pdf, 17MB).