Lviv IT Cluster

Створення Кластеру ІТ у Львові

Тема: міжсекторна співпраця, розвиток ІТ галузі, розвиток бізнесу, людський капітал, кластери

Тривалість: 2010-2012

Замовники:ІТ-компанії SoftServe, N-iX та Eleks

Партнери: Львівська міська рада, Львівський національний університет ім. Івана Франка, Національний університет «Львівська політехніка»

Роль PPV Knowledge Networks: ініціювання проекту, координація процесу реєстрації юридичної особи та підготовка установчих документів, управління кластером протягом першого року діяльності, реалізація перших проектів, налагодження системи управління Кластером.

Львівський ІТ Кластер (Lviv IT Cluster) – це спільнота провідних компаній у галузі інформаційних технологій (IT), які спільно із університетами та міською владою покращують та розвивають ІТ у місті. Ідея створення кластера ІТ та бізнес-послуг у Львові виникла у 2010 році. Засновниками кластера стали найбільші львівські ІТ-компанії SoftServe, N-iX, Eleks, Itera consulting та Arivo Solutions. До членства приєдналися також Львівський Національний Університет ім. Івана Франка, Національний університет “Львівська Політехніка” та Львівська Міська Рада.

PPV Knowledge Networks були першою управлінською структурою кластера, та управляли процесом його реєстрації та становлення протягом 2010-2012 рр.

Перші проекти кластера були пов’язані із розвитком людського капіталу для ІТ галузі Львова. З цією метою було проведено промокампанію “Знайди себе у Львові”. Кластер, у співпраці з Львівською Міською Радою, заохочував молодих спеціалістів розвиватися професійно у галузі ІТ.

Інший проект кластеру - це облаштування сучасної лабораторії програмування для вбудованих та мобільних платформ на кафедрі програмного забезпечення Інституту комп’ютерних наук та інформаційних технологій Національного Університету “Львівська Політехніка”. Обладнання навчальної лабораторії комп’ютерами Apple Mac Mini дало змогу студентам здобути знання та практичні навички з програмування для мобільної платформи iOS на мові Objective-C в середовищі Xcode, розробкою та відлагодженням власних мобільних застосунків для пристроїв iPhone та iPad, вивчення особливостей проектування, розробки та тестування програмного забезпечення для мобільної платформи iOS, а також сучасних бібліотек та інтерфейсів тощо.

Окрім того команда кластеру зініціювала запуск магістерської програми для ІТ-менеджерів в Українському Католицькому Університеті (MSc in Technology Management) та стала партнером Lviv IT School, що допомагає професіоналам та початківцям підвищити свою кваліфікацію