Економічний рестарт: підтримка креативного підприємництва в деокупованих та прифронтових громадах
Теми: місцевий економічний розвиток, інституційний розвиток.
Період реалізації: грудень 2022 — березень 2023.
Партнер: ВГО Українська бібліотечна асоціація.
Економічний рестарт: проєкт на підтримку розвитку креативного підприємництва на деокупованих та прифронтових територіях Чернігівської та Сумської областей. Усе на базі місцевих бібліотек для креативних підприємців, молоді та громади.
Компоненти проєкту:
- провели 65 онлайнових та офлайнових зустрічей для молоді, підприємців, бібліотекарів та громад Ніжина, Прилук, Чернігова, Тростянця та Сум.
- закупили літературу з креативних індустрій, книжкові полиці, ноутбуки, меблі та інше обладнання для бібліотек;
- провели конкурс мотиваційних листів в цих громадах, а переможцям подарували освітній онлайновий курс у сфері креативних індустрій ( 15 переможців);
- провели ідеатони, щоб змінити простори бібліотек під потреби креативних підприємців міста.
“Економічний рестарт” зокрема втілювали на базі п’яти бібліотек, які попередньо відібрали в Асоціації:
- Чернігівська міська бібліотека імені М.М. Коцюбинського,
- Ніжинська центральна міська бібліотека,
- Прилуцька міська центральна бібліотека ім. Л.Забашти,
- Сумська міська центральна бібліотека імені Т.Шевченка,
- Тростянецька публічна бібліотека
Роль агенції PPV: експерти PPV є співавторами ідеї проєкту, відповідали за менеджмент освітньої складової, ідеатонів та були спікерами в проєкті.
Тема розвитку креативних індустрій важлива для нашої агенції економічного розвитку PPV Knowledge Networks. Ми працюємо над розвитком креативної економіки та посиленням спроможностей підприємців, які представляють креативні індустрії
Новини проєкту ми розміщували тут
Серед спікерів проєкту:
- Тарас Пастущук — мультидисциплінарний дизайнер з 8+ років досвіду. Займається дизайном, UX дослідженнями, партисипативними практиками. Використовує воркшопи як для створення інтерфейсів так і для створення меблів чи урбан проектів.
- Марта Буряк — архітекторка, урбаністка, інтер'єрна дизайнерка та предметна дизайнерка. Використовує дослідницькі підходи та партисипативні практики в процесах дизайнування продуктів та середовища.
- Христина Бойко, співвласниця креативної агенції and action, яка вже більше 8 років створює відео. Серед її клієнтів: SoftServe, TedEd, Comfy, Галичина, UNDP та інші відомі компанії. Окрім того, Христина Бойко є ще й кураторкою курсу “Відео” магістерської програми Медіакомунікацій УКУ.
- Максим Гнатик, ілюстратор, директор студії візуального контенту М81, що створює контент для ігрових студій з усього світу. Автор та викладач курсу «Основи цифрової ілюстрації» в компанії SkillUp та університеті STEPUniversity.
- Оксана Саква, авторка та мама бренду проєкту Librarium (8 магазинів на території України), керівниця інтернет-магазину vv.ua.
- Левко Давидюк, архітектор та засновник успішної дизайнерської студії «Leo D’uk Design». Він родом із Луцька, але зараз живе й творить у Львові. Заклади «Benedict Cafe», PUR·PUR, «Idealist», ресторани «Садиба на джерелах», «На вогні», «Yavir», а також коворкінг «Passage Interdit» – це лише маленька частинка тих обʼєктів, над дизайном яких працював дизайнер.
- Анастасія Войтюк, музикантка, керівниця організації Unbeaten Path, що втілює проекти в галузі культури, освіти та музики, засновниця школи музичного менеджменту та маркетингу Music Up, співзасновниця краудфандингової платформи YoKu, фронтвумен гурту Troye Zillia та просто людина, яка любить грати на бандурі і співати.
- Денис Павлишинець – архітектор, будівельник, конструктор, сертифікований інженер-проектувальник, співзасновник архітектурної фірми, учасник громадських проєктів. Випускник НУ «Львівська Політехніка», факультет «Промислове та цивільне будівництво».
- Андрій Луца – архітектор, містобудівельник, член містобудівної ради м. Мукачево, СЕО архітектурної майстерні, громадський активіст, учасник громадських та волонтерських проєктів. Випускник факультету містобудування НУ «Львівська Політехніка».
- Андрій Нечаєв – співзасновник дизайн-студії ARMZ, яка майте 14 років створює та реалізовує дизайн-проєкти інтер’єрів. Проєкти студії посідали призові місця на всеукраїнському архітектурному конкурсі “Інтер’єр року”.
- Алла Кудзієва – бренд-менеджерка, креативна директорка. Працює з брендами з індустрії моди з 2004 року, зокрема з Tommy Hilfiger, Diesel, Calvin Klein, Armani, Guzema, Viktor Anisimov, Yova Yager та інші.
- Аліна Токмиленко, директорка з розвитку інноваційного центру Промприлад.Реновація, співзасновниця ресторанної компанії 23 Ресторани. Має понад 12 років досвіду управління командами в умовах невизначеності.
- Уляна Явна – блогерка, закохана у вишиті сорочки й традиційні прикраси. Понад 10 років вона займається продажем через соцмережі вінтажних та антикварних речей, має в інстаграмі крамницю з вінтажними килимами та веде іміджевий блог, який налічує понад 39 тис. підписників.
- Слава Світова – співзасновниця та виконавча директорка жіночого видавництва Creative Women Publishing та креативного простору для жінок, які бажають розвиватися у творчості та бізнесі, Creative Women Space. Письменниця, тренерка зі словесної майстерності та творчості, експертка з креативності та розкриття творчого потенціалу, мотиваційна промовиця, амбасадорка української мови.
- Вероніка Склярова – програмна директорка фестивалю Parade-fest, продюсерка МТК Дольмен, культурна журналістка. Кураторка мистецьких проєктів, науково-практичних конференцій, виставок.
- Віталій Гордієнко – актор, відеоблогер, засновник молодіжного кіномистецького YouTube-каналу Загін кіноманів, який має понад 547 тис. Підписників.
- Богдана Давидюк – художниця й ілюстраторка. Практикує стрітарт та стінописи. Працює з візуальною книжкою, «мікрокоміксами», плакатом. Має досвід співпраці з видавництвами: «Вавилонська бібліотека», ВСЛ, «Свічадо», «П'яний корабель», «Комора», «Комубук» та інші.
- Лариса Циган – Віцепрезидентка Чернігівської регіональної торгово-промислової палати. Бізнес-консультантка з понад 10-річним досвідом консалтингу в сфері розвитку конкурентоспроможності підприємств, грантового консалтингу, бізнес діагностики та експорту.
- Уляна Колодій – засновниця комунікаціійної агенції UK communications. У фокусі роботи агенції – співпраця з міжнародними некомерційними організаціями, бізнесом в сегменті В2В.
- Остап Онишко – співзасновник майстерні Leosklo. Разом із братом Данилом восени 2014 році він започаткував майстерню скляного декору Leosklo. І вже за рік більшість своїх виробів брати Онишки почали реалізовувати за кордон. Лише на платформі Etsy понад 6000 продажів та 1300 чудових відгуків
- Володимир Воробей — засновник та директор агенції економічного розвитку PPV. Експерт із регіонального розвитку, бізнес-моделювання та розробки бізнес-стратегій. Засновник сервісу свідомої підтримки української культури YoKu.
- Алла Мазур — засновниця та виконавча директорка платформи з професійного розвитку Happy Monday. Співавторка книги «Кар'єра без драм і травм» — про те, як шукати себе, розвиватися кар'єрно та бути щасливими в роботі.