Програма розвитку ООН

Ідеї для мікробізнесу в Україні

Тема: розвиток малого та мікробізнесу, підприємництво, бізнес-моделювання, аналіз ринків.

Тривалість: липень-жовтень 2015

Замовник: Програма Розвитку ООН в Україні

Партнери: DYB Ukraine, Центр муніципального розвитку м. Добропілля, Агенція соціально-економічного розвитку м. Тернівка, Агенція місцевого економічного розвитку м. Павлограда

Роль PPV Knowledge Networks: розробка методології дослідження, проведення базових досліджень у форматах офісного дослідження (desk study) та польових виїздів (field study), аналіз 10 бізнес-ніш, підготовка 30 бізнес-моделей, проведення 30 фокус-груп з підприємцями та експертами у 8 регіонах України.

У 2015 р. наша команда виграла тендер на проведення дослідження ринків для розвитку мікро-бізнесу у Східній та Центральній Україні. Проект фінансувався Програмою Розвитку ООН в Україні в рамках гранту уряду Японії та був націлений на зміцнення економічної спроможності підприємців з числа внутрішньо переміщених осіб, а також мешканців Донецької та Луганської областей.

У рамках проекту було проаналізовано основні галузі економіки України у 8 областях (Київська, Харківська, Полтавська, Донецька, Дніпропетровська, Луганська, Запорізька, Одеська). На основі статистичних даних та експертних інтерв’ю було обрано 10 ринкових ніш, найбільш перспективних для України у найближчі 3-5 років для започаткування мікро-бізнесу.

За підсумками проекту було підготовлено звіт, що містить описи 10 обраних ринкових ніш та 30 бізнес-моделей. Бізнес-моделі подано у зручному форматі канви бізнес-моделі (business model canvas). Результати дослідження було представлено на зустрічах з підприємцями у 8 областях.

За рік підсумковий звіт було скачано понад 9000 разів, проект ПРООН виділив понад 240 грантів для старту мікро-бізнесів вимушено переселеними особами.

www.business-models.com.ua