Використання лісової біомаси в північних областях України (2018)

Аналітичні дослідження «Вивчення використання лісової біомаси в північних областях України» та «Використання біомаси енергетичних культур у північних областях України» проводилися в лютому-серпні 2018 р з метою оцінювання використання лісової біомаси та біомаси енергетичних культур для енергетичних потреб у Волинській, Рівненській, Житомирській, Київській та Чернігівській областях та виявлення потенціалу ширшої співпраці з учасниками ринку біомаси в Республіці Білорусь.

В рамках дослідження експерти PPV Knowledge Networks зібрали і проаналізували дані про обсяги лісової біомаси, доступної для енергетичних потреб, вздовж всього ланцюга вартості (від заготівлі сировини до споживання енергії з твердої біомаси), опитали учасників ринку щодо основних проблем та викликів. Також розглянули потенціал незадіяних, малопродуктивних (маргінальних) та деградованих земель, що можуть бути використані для вирощування багаторічних енергетичних культур. В дослідженні представлено успішні практики виробництва твердого біопалива (пелет), генерації тепла та електроенергії з біомаси, а також наявні агроенергетичні компанії, що вирощують енергетичні культури. За результатами проведеного дослідження підготували рекомендації щодо вирішення вузьких місць на ринку біомаси та представили потенційні шляхи співпраці з учасниками ринку біоенергетики Республіки Білорусь.

Дане дослідження було проведено в рамках проекту технічної допомоги Європейського Союзу “Енергія біомаси: перетворення природного потенціалу на регіональні партнерства”, що співфінансується Програмою територіального співробітництва Східного Сусідства (EaPTC) Білорусь-Україна.